home-page

Nowości wydawnicze

Podręcznik Opieki Angiometabolicznej

Prewencja miażdżycy i jej powikłań w subpopulacji osób z cukrzycą, stanem przedcukrzycowym i zespołem metabolicznym. Standardy postępowania dla lekarzy praktyków.

Medycyna Metaboliczna 2/2010, Tom XIV

Cena: 20 zł

Mikrobiologia. Podręcznik dla pielęgniarek, położnych i ratowników

Piotr B. Heczko (red.)
Wydanie I, 380 stron, 64 ilustracje, 43 tabele, oprawa miękka, format 165 × 235 mm
ISBN: 83-200-3096-X
Cena: 79.00 zł

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem opracowanym i napisanym z myślą o studentach pielęgniarstwa, położnictwa i ratownikach medycznych, ale może stanowić cenną pomoc dydaktyczną także dla studentów innych kierunków związanych z ochorną zdrowia.

Owrzodzenia żylne goleni - A. Jawień; Maria T. Szewczyk

Cena: 28.00 zł

Nakładem wydawnictwa “Twoje Zdrowie” ukazała pierwsza w Polsce poświęcona tej tematyce książka “Owrzodzenia żylne goleni” pod redakcją prof. dr. hab. med. Arkadiusza Jawienia i dr n. med. Marii T. Szewczyk, w której zostały ujęte następujące zagadnienia:

Gdy nie możesz mieć dziecka

pod redakcją dr hab. Waldemara Kuczyńskiego

Cena: 6.00zł

Zgoda pacjenta na leczenie

Cena: 15.00zł
Jacek Ignaczewski

Sytuacja prawna lekarzy w zakresie udzielanych pacjentom świadczeń zdrowotnych jest niezwykle złożona. Dowodem na to jest fakt, że lekarz ponosi karną odpowiedzialność za dokonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta (art. 192 k.k.}, a także wówczas, gdy nie udzieli pomocy choremu znajdującemu się w stanie grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 162 par. 2 k.k.).