Niemalże każda osoba marzy o zachowaniu młodzieńczego wyglądu na długie lata. Jednak proces starzenia skóry jest nieubłagany i prowadzi do dużych zmian w wyglądzie skóry zarówno twarzy jak i ciała. Wraz z upływającym czasem dochodzi do mniejszej produkcji w skórze składników budulcowych takich jak: kolagen, elastyna i kwas hialuronowy przez co skóra traci jędrność, jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych co prowadzi do jej wysuszenia i powstania przebarwień. Jak skutecznie ujędrnić skórę twarzy? Jak ujędrnić ciało?

Na poprawę kondycji skóry ma wpływ wiele czynników m.in.: pielęgnacja domowa, geny, występowanie chorób przewlekłych, nawadnianie organizmu, aktywność fizyczna oraz czynniki środowiskowe takie jak: narażenie skóry na promieniowanie słoneczne czy wiatr.

Wiotkość skóry objawia się utratą elastyczności skóry w wyniku procesu starzenia się skóry. Wówczas na twarzy dochodzi do zaburzenia linii żuchwy, opadania kącików ust, uwidaczniając bruzdy nosowo-wargowe, powstaniem chomiczków w wyniku opadania policzków oraz powstania nadmiaru skóry na górnej powiece. Na ciele oprócz procesu starzenia skóry, wiotkość pojawia się w wyniku gwałtownej utraty dużej ilości kilogramów i objawia się wiotkością skóry brzucha, ramion, ud i nawisów nad kolanami.

Jak ujędrnić skórę twarzy?

Do najskuteczniejszych metod poprawiających jędrność skóry twarzy należą zabiegi medycy estetycznej. Zaliczają się do nich takie zabiegi jak: radiofrekwencja mikroigłowa, HIFU, stymulatory tkankowe, mezoterapia igłowa, blefaroplastyka powiek górnych oraz masaże liftingujące takie jak kobido czy japoński lifting twarzy.

Warto jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry w domu. Zapewnianiu skórze odpowiedniego nawilżenia zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Stosowania ochrony przeciwsłonecznej w codziennej, całorocznej pielęgnacji oraz suplementacji kolagenu.

Ujędrnienie ciała

Do zabiegów najskuteczniej ujędrniających ciało należą: Icoone, fala uderzeniowa, fala radiowa, karboksyterapia oraz mezoterapia igłowa.  

W przypadku ujędrniania ciała ważne jest również uprawianie aktywności fizycznej, która doskonale wpływa nie tylko na poprawę wyglądu skóry ale również na kondycję organizmu.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.