Lipofilling jest nowoczesną metodą modelowania skóry twarzy oraz całego ciała z użyciem własnej tkanki tłuszczowej. Jest to skuteczny i trwały zabieg, który daje naturalne efekty. Szacuje się, że 70% wszczepionego tłuszczu pozostaje w miejscu na zawsze, a 30% wchłania się w przeciągu 6 miesięcy. Lipofilling – co to jest?

Lipofilling to coraz bardziej popularny zabieg medycyny estetycznej. Zabieg polega na przeszczepieniu tłuszczu. Lipofilling najczęściej używany jest w obrębie twarzy. Jego celem jest wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz wizualne ujędrnienie skóry. Lipofilling może również być wykorzystywany w celu korekcji proporcji ciała, przy powiększaniu piersi czy pośladków. Tkanka tłuszczowa jest uważana za najlepszy, naturalny wypełniacz.

W jakim celu stosuje się lipofilling?

Lipofilling twarzy

Przeszczep tkanki tłuszczowej w okolice twarzy pomaga uporać się z widocznymi zmarszczkami, głębokimi bruzdami nosowo-wargowymi oraz umożliwia zniwelowanie asymetrii twarzy oraz blizn potrądzikowych. Metoda lipoliftingu bezinwazyjnie pomaga zwalczyć problem wiotkości skóry. Wówczas skóra staje się bardziej odżywiona i nawilżona. Przeszczep tłuszczu w okolice twarzy zapewnia młodszy wygląd i poprawia elastyczność skóry.

Lipofilling biustu

Przeszczep tłuszczu umożliwia powiększenie biustu bez użycia implantów. Lipofilling biustu jest stosowany zarówno w celach kosmetycznych, jak i medycznych. Metoda lipofillingu może być stosowana u chorych po zabiegu amputacji piersi lub częściowych wycinkach tkanki piersiowej. Lipofilling skutkuje ujędrnieniem piersi oraz ich powiększeniem, zazwyczaj o jeden rozmiar.

Lipofilling – jak przebiega?

Lipofilling przebiega przy użyciu znieczulenia miejscowego, bez konieczności hospitalizacji. Jest to zabieg nieinwazyjny. Po zabiegu przez kilka dni mogą być widoczne obrzęki, siniaki i opuchlizna. Po tym czasie efekt będzie już w pełni widoczny. Metoda lipofillingu przebiega składa się na kilka etapów.

  • Etap pierwszy: liposukcja

Pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu tłuszczu z danego miejsca na ciele. Zazwyczaj materiał pobierany jest z brzucha lub wewnętrznej strony ud. Aktualnie nowoczesna technologia zapobiega efektowi zwisającej skóry w miejscu pobrania płynu.

  • Etap drugi: obróbka materiału

Pobrany materiał nie jest od razu wszczepiony. Najpierw za pomocą procesu wirowania musi odbyć się proces selekcji komórek oraz oczyszczania z płynnej frakcji. Przeszczepiane są jedynie zdrowe i nieuszkodzone komórki. Na tym etapie powstaje preparat składający się z komórek tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych.

  • Etap trzeci: lipotransfer

Lipotransfer to wszczepienie tkanki tłuszczowej w obszar zabiegowy. Lekarz wprowadza materiał w skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli.

Lipofilling – zalety i przeciwwskazania

Prawidłowo wykonany lipofilling niesie ze sobą szereg korzyści. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się kompleksów i większy komfort psychiczny. Pomaga uzyskać upragnione rezultaty w naturalny sposób. Nieinwazyjny przeszczep tłuszczu nie może się nie przyjąć, zatem istnieje małe prawdopodobieństwo powikłań. Do zalet zabiegu zaliczyć można szybką rekonwalescencję i brak konieczności hospitalizacji.

Czy metoda lipofillingu jest dla każdego? Mimo, że zabieg oceniany jest na bezpieczny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Zalicza się do nich:

  • dolegliwości związane z pracą tarczycy;
  • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe;
  • przewlekłe infekcje;
  • zaburzenia krzepliwości krwi;
  • choroby wątroby i nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.