Artykuł partnera.

Nasze zdrowie zależy od bardzo wielu czynników, jednak właściwa dieta jest jednym z najważniejszych. W myśl powiedzenia „jesteś tym co jesz”, ładując na talerz tłuste i napakowane węglowodanami potrawy, będziemy męczyć się ze złym samopoczuciem, uczuciem ciężkości, a także nadwagą. Niestety kilka nadprogramowych kilogramów to nie wszystko, co spotyka osoby niestosujące się do wartościowej diety. Otyłość prowadzi do wielu chorób i znacząco obniża komfort życia. Warto więc dbać o to, by uzupełnić lodówkę wartościowymi produktami. Pomoże w tym konsultacja ze specjalistą takim jak dietetyk kliniczny.

​Dietetyk kliniczny – komu pomoże?

Wiele z nas wciąż wierzy w pewne mity dotyczące zdrowego odżywiania. Próbujemy odchudzać się przez głodówki, całkowite odstawienie tłuszczów, także tych dobroczynnych, czy nadmierny wysiłek fizyczny. Może to doprowadzić do wielu komplikacji. Tym gorzej wygląda sprawa, jeśli nasz stan zdrowia wymaga od nas szczególnej dbałości o to, co spożywamy. Dietetyk kliniczny nie tylko podzieli się z nami wiedzą na temat odchudzania i racjonalnego żywienia, ale także ułoży dla nas jadłospis dostosowany do stanu zdrowia. Z tego powodu do jego gabinetu przychodzą często osoby mierzące się z nowotworami, cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym i wieloma innymi schorzeniami. Specjalista analizuje aktualne wyniki badań i na podstawie tego oraz wywiadu żywieniowego, wydaje zalecenia dotyczące codziennego menu pacjenta.

​Dietetyk kliniczny w Katowicach – jak wybrać specjalistę?

W jaki sposób wybrać specjalistę, który kompleksowo zajmie się naszym planem żywieniowym? Przede wszystkim postawmy na osobę, która jest empatyczna i będzie potrafiła zrozumieć nasze potrzeby. Dietetyk kliniczny wyznacza nam pewne zasady, których powinniśmy się trzymać, jednak okazując zrozumienie dla naszej sytuacji, będzie w stanie dostosować pewne kwestie do naszych preferencji czy trybu życia. Warto także szukać w okolicy swojego miejsca zamieszkania, aby umawianie się na kolejne wizyty nie sprawiało problemów. Poszukując dietetyka klinicznego w Katowicach, zajrzyjmy tutaj https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/250/Katowice. Urzęduje tam specjalistka, która ukończyła psychodietetykę, więc jest w stanie pomóc pacjentowi na wielu płaszczyznach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.